ÜRÜNLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ

MANTİS LİFT

 • Photo

  MAKİNE DAİRELİ ASANSÖRLER

    İnsan taşıma amaçlı üretilmiş olup genellikle konut, alışveriş merkezi, otel, okul, iş merkezi gibi mekanlarda kullanılır. Asansörün tasarımında konfor-rahatlık, hız, dekorasyon ve birçok detaylar göz önüne alınır. Makine daireli asansörler dişlili ve dişlisiz olarak iki şekilde uygulaması yapılır. Makine daireli, dişlisiz asansör uygulaması ise taşıma kapasitesi fazla olan ve yüksek binalarda tercih edilir. Bütün bunların dışında sizin için tasarlanmış, size özel çözümler; özel paslanmaz desenler, cam panelli kapılar, panoramik asansör seçenekleri sunulmaktadır.

 • Photo

  MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLER

    Yüksek ve düşük katlı konut ve ticari binalarda kullanılabilen asansör sistemleridir. Genellikle binada asansör makine dairesinin bulunmadığı ya da uygun olmadığı durumlarda tercih edilir. Dişlisiz (senkron) motor kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak en çok tercih edilen asansörlerin başında gelmektedir. Mimari ve estetik açıdan birçok avantaj sağlaması nedeniyle günümüzde mimarların projelerinde öncelikli tercihi olmaktadır. Makine dairesiz asansörlerde yüksek verimli Dişlisiz (senkron) motorlar kullanılmaktadır. Yüksek hızlarda konforlu bir seyir imkanı sağlamakta olup sessiz çalışması nedeniyle de ayrıca tercih sebebidir.

 • Photo

  HİDROLİK ASANSÖRLER

    Kaldırma işi, hidrolik sıvısını, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen asansörlerdir. Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi(düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır. Asansör kuyusu içinde; Kabin, varsa karşı ağırlık, silindir piston sistemi, askı tertibatı ve tamponlar bulunmaktadır. Hidrolik asansörler elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır.Pompalanan yağ, hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirirler. Silindirin ittiği kabin alınan kumanda ile gerekli kata taşınır.

 • Photo

  YÜK ASANSÖRLERİ

    Yük taşıma amaçlı üretilmiş asansörlerdir. İnsan asansörlerine göre konfor ve hız aranmayabilir. Depo, alışveriş merkezleri, fabrikalar gibi, yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde, talep edilen taşıma kapasitelerine uygun olarak tasarlanır. Hidrolik ve elektrik tahrikli olmak üzere iki tipte tasarlanıp uygulanabilmektedir. Seyir mesafesinin çok fazla olmadığı ve taşıma kapasitesin ise çok yüksek olduğu durumlarda hidrolik tahrik tercih edilmektedir. Yüksek kapasiteli yük asansörleri düşük seyir hızlarında çalışacak şekilde tasarlanır.

 • Photo

  SERVİS ASANSÖRLERİ

    Servis Asansörleri, restoranlarda, hastanelerde, kütüphanelerde, sanayi tesislerinde ve ofis binalarında, yatlarda katlar arası malzemelerin ve eşyaların taşınması için kullanılır. Paslanmaz çelik kullanımı ile hijyeniktir. 100 kg, 150 kg ve 200 kg seçenekleri ile her türlü taşıma ihtiyacını karşılar.

 • Photo

  EV ASANSÖRLERİ

    Genel olarak çok katlı müstakil yapılar veya çok katlı daireler de kullanılmaktadır. Ev asansörü normal bir bina asansörüne göre daha dar alanlara uygulanabilmesi açısından, ölçüsel anlamda avantajlar sağlamaktadır. Kuyu dibi boşluğu gereksinimi minimum boyutlarda olması sebebi ile çukur açma işlemi gerektirmemektedir. Ev asansörleri kompakt ve modüler çelik konstürüksiyon sistemi ile çerçevelenir. Çelik etrafı kaplaması olarak cam veya kompozit kaplama seçenekleri mevcuttur. Asansör montajı için kullanılacak tüm gereksinimler bu şaft içerisine montajlanmaktadır. Ev asansörleri standart olarak 0,15 m/sn hız ile çalışır. İsteğe göre 0,30 m/sn hıza ulaşabilmektedir.