ÜRÜNLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ

MANTİS LİFT

 • Photo

  KAPALI TİP ENGELLİ PLATFORMU

    Kapalı Tip Engelli Platform Asansörleri; 9 metre seyir mesafesine kadar kullanılabilen, hidrolik tahrikli olarak çalışmaktadır. Platform mekanizması sağ,sol veya giriş noktasının karşısında bulunabilir. Sistem çelik konstürüksiyon sistemi ile kuyu oluşturularak isteğe göre cam,alüminyum kompozit veya sac ile kaplanabilmektedir. Tüm gereksinimler kompakt bir tasarım ile modüler olarak oluşturulmuştur. Kabin yan duvarları en az 2 metre yükseklikte olmalıdır. Kabin üstü mutlaka bir tavan ile çerçevelenmeli ve aydınlatılmalıdır. Kabin içerisinde tutunma barı,buton paneli ve aydınlatma gibi gereksinimleri barındırmaktadır. Sistem taban kalınlığı (10cm) avantajı dolayısı ile kuyusuz asansör olarakta adlandırılmaktadır. Giriş ve çıkış yönü ihtiyaca göre mekanizma yönü dışında üç yönden de diagonal olarak sağlanabilmektedir. Bu hususta tekerlekli sandalyenin kabin içinde manevrası düşünülerek ölçülendirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Platform kabin içi ölçüleri, kamu binaları için 90x120 cm’den az olmayacak şekilde projelendirilmelidir. Kapalı tip platformlarda çatı mutlaka eyimli olarak yapılmalı ve dış ortam şartlarına uygun olarak ESB boya veya satine paslanmaz ile kaplanmalıdır.

 • Photo

  AÇIK TİP ENGELLİ PLATFORMU

    Açık Tip Engelli Platform Asansörleri; kamuya ait yapılarda 2 metre yi aşmayan , özel mülkiyetlerde ise 3 metre yükseltilerde, hidrolik veya vida tahrikli olarak çalışır. Sağ veya sol tarafa konumlandırılan sütun içerisinde klavuz raylar, taşıyıcı karkas, motor, kumanda panosu vs. gibi unsurları içerisinde barındırır. Platform kabini 80 cm küpeşte yüksekliği ile çevrilidir. Kabin içerisinde bulunan buton, panelinde yukarı ve aşağı hareket butonları bulunmaktadır. Kabine biniş (aşağı durak) tarafında manuel, otomatik kapı veya otomatik rampa vasıtası ile geri kaçış önlenmektedir. Asansör yukarı kat hizasına gelişi, hareket swiçler vasıtası ile otomatik olarak sonlandırılmakta ve kat kapısı, otomatik kilit emniyeti açılmaktadır. Platform aşağı yön esnasında taban altı sıkışma emniyeti için hareket sensörlü bir mekanizma bulunmakta ve hareketi sonlandırmaktadır. Platform Asansörler 0,15/ms hızı aşmayacak şekilde, makina emniyet yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmalıdır. Platform kaplamaları mekanizma,taban altı,kabin duvarları gibi noktaları emniyet,estetik ve mekanizmaları korumak maksadı ile ihmal edilmemelidir.

 • Photo

  MERDİVEN PLATFORMLARI

    Merdiven Platformu; elverişli olmayan yapıların merdivenlerinde iyi bir alternatif olarak kullanılır. Sistem, kendi boru vb. Küpeşte rayı üzerinde kramayer dişlide tırmanma yöntemi ile çalışır. Platform ihtiyaç halinde açılıp kapanabilen yapısı olmasından dolayı merdiven de minimum yer kaplamaktdadır. Koltuklu Merdiven Platformu ise; merdiven çıkmakta zorlanan hastalar veya yaşlılar için ideal bir çözümdür. Genel olarak çok katlı daire içlerinde gerek düz, gerekse döner merdivenler üzerinde, joistik veya uzaktan kumanda ile kullanım imkanı sunmaktadır. Sistem katlabilir kolçak, koltuk ve ayaklığı sayesinde kullanım dışında minimum yer kaplamaktadır. Platform giriş ve çıkışlarında otomatik kol bariyer ve otomatik rampa bulunmakta ve geri kaçmayı önlemektedir. Platform rampalarında ve alt plakada bulunan sensörler sayesinde sıkışma emniyetini sağlamaktadır. Sistem, tüm engelli asansörlerinde olduğu gibi Totman Pensibi (basıldığı sürece hareket) sistemi ile çalışmaktadır. Platform, park konumlarında akü şarj noktaları bulunmakta ve bu sayede kullanıma sürekli hazır olarak akü beslemesi ile çalışmaktadır. Bu özelliğinden dolayı elektrik kesintilerinde sürüş sonlanmadan devam edebilmektedir.